Módosítások

Cloud for Education

16 bájt hozzáadva, 2020. február 24., 15:57
a
Hálózati típusok
* A másik hálózati típus, amely az Smart nevet kapta. Ez a hálózati típus nagyban különbözik az előző megoldástól, mivel ennél a típusnál a felhasználóknak lehetőségük van egy, vagy akár több privát hálózat, valamint egy vagy több ezekhez tartozó virtuális router létrehozására. A virtuális router-hez lehetőség van hozzárendelni IP címeket a privát, valamint egy publikus hálózatból is és ennek következtében a virtuális gépek forgalmában egy úgynevezett hálózati címfordítás történik. Ennek előnye az előző megoldással szemben, hogy kevésbé IP cím pazarló a publikus címek tekintetében, valamint a neutron funkciójának köszönhetően képes több network gép között tartalékolt lenni.
Az Flat típusú hálózat felvételére kizárólag admin jogosultságú felhasználónak van lehetősége két féle módon. Az egyik lehetőség, hogy a létrehozott Flat hálózat shared típusú, vagyis megosztott hálózat, ami azt jelenti, hogy a hálózat minden tenant projekt számára látható. A másik lehetőség, hogy a létrehozott hálózatot nem osztjuk meg másik tenanttalprojekttel, azonban hozzárendeljük egy bizonyos tenant-hozprojekthez, ezzel garantálva, hogy egy IP cím tartományt csak egy tenant projekt használ kizárólag.
Az Smart hálózat és egy hozzá tartozó virtuális router felvételét az alábbiakban mutatjuk be.
====External (L3) hálózat létrehozása====
A „Project” menüpont alatt található „Network” lehetőséget választva láthatók a hálózattal kapcsolatos lehetőségeink. A hálózat létrehozásához első lépésként a „Networks” lehetőséget kell választanunk, ahol láthatók a már korábban létrehozott hálózatok, valamint itt érhetők el a Flat típusú hálózatok is, amennyiben egy admin jogosultságú felhasználó megosztott, vagy a tenant-hoz projekthez rendelt egy ilyen típusú hálózatot.
Új hálózat létrehozásához a bal jobb felső sarokban válasszuk a „Create Network” lehetőséget, majd a következő képeken látható módon töltsük ki a szükséges mezőket.
[[File:Create_net1Create_network1.png|727px|hálózat létrehozása]]
[[File:Create_net2Create_network2.png|723px|hálózat létrehozása]]
A fentebb látható menüben az átjáró IP címét nem kötelező megadni, ilyenkor automatikusan a megadott tartomány első IP címét fogja átjárónak beállítani. Ebben az esetben 192.168.66.1 címet.
[[File:Create_net3Create_network3.png|723px|hálózat létrehozása]]
Ha minden szükséges és kötelező mezőt kitöltöttünk, akkor a „create” gombra kattintva a rendszer létrehozza a hálózatot a kívánt paramétereinkkel, amelyet a Networks menüpont alatt megtekinthetünk.

Navigációs menü